کشورهای آسیایی، قدرت برتر آینده در عرصه تولید ناخالص داخلی

کشورهای آسیایی، قدرت برتر آینده در عرصه تولید ناخالص داخلی
کشورهای آسیایی، قدرت برتر آینده در عرصه تولید ناخالص داخلی

چشم‌انداز اقتصادی سال 2024

طبق اطلاعات صندوق بین‌المللی پول، انتظار می‌رود کشورهای آسیایی در سال 2024، پنج رتبه ابتدایی کشورهای برتر از نظر تولید ناخالص داخلی را تشکیل دهند و قدرت‌های اقتصادی اروپا را به رتبه‌های پایین بفرستند.

رشد اقتصادی چین و هند از دهه 90 میلادی بسیار زیاد بوده؛ در حالی که اندونزی اخیرا وارد 10 اقتصاد بزرگ جهان شده و انتظار می‌رود تا سال 2024 به رتبه پنجم برسد. گفته شده ژاپن به‌عنوان صاحب یک اقتصاد پایدار در سال 2024 به رتبه چهارم می‌رسد و روسیه به رتبه ششم صعود خواهد کرد.

طبقه متوسط ​​در حال رشد آسیا یکی از دلایل تغییر قاره در تولید ناخالص داخلی است. چین تاکنون کاندیدای اول رشد بازار تولید ناخالص داخلی در قرن بیست‌و‌یکم بوده و توأمان قصد دارد با افزایش جمعیت پیر درخطرمرگ مقابله کند که موفقیت در این عرصه، ضرر مصرف را کاهش می‌دهد. به گزارش مجمع جهانی اقتصاد، اندونزی همراه فیلیپین و مالزی در سال‌های آینده نیروهای کار خود را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند و در افزایش متوسط ​​درآمد توفیق چشمگیری به دست می‌آورند.

 

 

شرکت‌های چندملیتی آسیایی، مانند هوآوی در چین و تاتا در هند در این قرن ظهور کرده‌اند و انتظار می‌رود تعداد بیشتری از این مدل برندها به زودی در صحنه جهانی ظاهر شوند. به گفته فائو، رشد سریع در آسیا مجموعه‌ای از مشکلات خاص خود را دارد. شکافی که بین درآمد روستانشین‌ها و شهرنشینان وجود دارد و به سرعت درحال رشد است و همچنین تخریب محیط زیست و چالش‌های جدید حاکمیت و نهادها از جمله مشکلات پیش‌ روی آسیایی‌ها در راه توسعه و افزایش تولید ناخالص داخلی تلقی می‌شود.

 

 

 

منبع: STATISTA.COM

 

تگها : اقتصاد , خرده فروشی , ماهنامه تجارت طلایی , چین , هوآوی , محیط زیست , ژاپن , مالزی , تولید ناخالص داخلی , فیلیپین , آسیا , اقتصاد آسیا , تاتا هند

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب
طراحی سایت: مهریاسان