روابط تجاری ایران و چین تسهیل می شود

روابط تجاری ایران و چین تسهیل می شود
روابط تجاری ایران و چین تسهیل می شود
 چینی ها تسهیل تجارت با ایران را دنبال می کنند
رئیس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین گفت: چینی ها مانند سال های پیشین، تسهیل تجارت با ایران را دنبال می کنند و در این زمینه برخی کشورها برای جا نماندن از غافله حضور در بازار بزرگ جمهوری اسلامی، دنباله رو چینی ها شده اند.
 
«حسن توانا» گفت: چین به عنوان نخستین شریک تجاری کشورمان، همچنان در کنار ایران قرار دارد و از هیچ کشوری تبعیت نمی کند.به گفته این فعال تجاری، چینی ها در چند سال گذشته نیز برای تسهیل روابط تجاری بین فعالان اقتصادی 2 کشور اقدام های لازم را به عمل آوردند.
رئیس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین افزود: امروز فعالان اقتصادی براین عقیده اند که اروپایی ها هم از مدل چینی ها برای پشت سرگذاردن تحریم ها علیه ایران پیروی می کنند و در واقع اروپایی هم بدنبال تسهیل تجارت با ایران هستند.
 
کمرنگ شدن حضور چینی ها در بازار خودرو در حد شایعه 
وی پیرامون حضور یک دهه ای چینی ها در بازار خودروی ایران اظهار داشت: چینی ها اکنون با عرضه محصولات باکیفیت نسبی، سهم خوبی در بازار ایران دارند 
و تاکنون یکی دو برند چینی در پی فشار آمریکایی ها احتیاط هایی برای حضور در بازار ایران درپیش گرفته اند.توانا تصریح کرد: موضوع کاهش حضور چینی ها در بازار خودروی ایران در حد شایعه و بیشتر جنبه روانی دارد و غیر واقعی است.
به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی به نقل از ایرنا، آمار تجارت خارجی ایران در پنج ماهه امسال نشان می‌ دهد رتبه نخست صادرکننده کالا به ایران را چین با چهار میلیارد و 838 میلیون دلار به دست آورده است.
چین همچنان جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین خریدار کالاهای ایرانی حفظ کرده، به طوری که در پنج ماهه نخست امسال سه میلیارد و 744 میلیون دلار از ایران واردات داشت.

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت: مهریاسان