بهره‌مندی استارت‌آپ‌های کوچک از برخی معافیت‌ها

بهره‌مندی استارت‌آپ‌های کوچک از برخی معافیت‌ها
بهره‌مندی استارت‌آپ‌های کوچک از برخی معافیت‌ها

بهره‌مندی استارت‌آپ‌های کوچک از برخی معافیت‌ها 


معاون وزیر ارتباطات گفت: استارت آپ‌های کوچک با داشتن شرایطی، از برخی معافیت‌های بیمه‌ای و مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، امیر ناظمی در ارتباط با تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره آئین نامه سند توسعه اقتصادی دیجیتالی مصوب هیئت وزیران با اشاره به اینکه بسیاری از افراد، ایده‌های خود را به علت نگرانی از موضوعات مختلف از جمله بیمه و مالیات، عملیاتی نمی‌کنند، افزود: این آئین نامه تلاش دارد تا این موانع را برطرف کند و برای مدت کوتاهی معافیت‌هایی را برای صاحبان ایده قائل می‌شود تا بدون دغدغه آن را اجرایی کنند.
وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه، استارت‌آپ‌های کوچک تا زمانی که نوپا هستند با داشتن شرایطی، از برخی معافیت‌های بیمه‌ای و مالیاتی و همچنین از تامین مالی برخوردار می‌شوند.
ناظمی درباره شرایط استارت‌آپ‌ها برای برخورداری از این حمایت‌ها  گفت: شرایط بهره‌مندی اینکه کمتراز سه سال از تاریخ تاسیس آن ها گذشته باشد و درآمد آن ها محدود و کمتر از 500 میلیون تومان در سال باشد و اینکه سطح سرمایه آن‌ها پائین باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران اضافه کرد: خیلی از منابع مالی دولتی در عمل، اجازه سرمایه‌گذاری خطرپذیر را ندارند اما در این آئین‌نامه این ویژگی دیده شده است که از منابع دولتی بتوانیم در قالب وام که به صندوق‌های خطرپذیر می‌دهیم آن را جبران کنیم.


منبع: خبرگزاری تسنیم

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت: مهریاسان