برگزاری دوره های آموزشی ویژه بخش خصوصی پوشاک

برگزاری دوره های آموزشی ویژه بخش خصوصی پوشاک
برگزاری دوره های آموزشی ویژه بخش خصوصی پوشاک

برگزاری دوره های آموزشی ویژه بخش خصوصی پوشاک 

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی از برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با سامانه شناسه و اخذ کالا برای ذی نفعان گروه منسوجات وپوشاک خبرداد.

محمد قبله مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی صمت گفته است : در سال 95 ذیل ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا، خدمات و ارز دستورالعمل های اجرایی را در تدوین و ابلاغ کردیم؛ این دستورالعمل ها، دستورالعمل های کالایی هستند و وظیفه آنها اخذ شناسه کالا برای گروه های کالایی که در ماده 13 به آنها اشاره شده است.
به گفته او: نحوه اخذ شناسه، نحوه کار کردن با شناسه کالا و نحوه کارکردن با سامانه تجارت برای بخش خصوصی اعم از وارد کنندگان و تولید کنندگان نیازمند آموزش است که در گروه کالایی پوشاک به علت گسترده بودن گروه کالایی ودارابودن بالاترین حجم شناسه آموزش به نوعی پررنگ تر به نظر می رسد.
قبله به برگزاری دوره های آموزشی برای گروه های داروهای دامپزشکی و موبایل اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی به در خواست تقاضای رئیس کارگروه های تخصصی،حوزه بخش خصوصی یا صلاحدید دفتر فنی دفتر امور خدمات بارگانی برگزار می شود.
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی صمت اظهار داشته است : گاها ممکن است تغییراتی در سامانه اتفاق بیافتد که ذی نفعان باید در جریان آن قرار بگیرند ولی عموما با ابلاغ دستورالعمل هر دفتر تخصصی و هر گروه غیر دولتی که از ما دوره های آموزشی خواسته است ما آن دوره ها را برگزار می کنیم.
او به برگزاری آخرین دوره آموزشی برای بخش خصوصی فعال در بخش نساجی و پوشاک درروزهای پایانی سال گذشته اشاره و گفت: قرار است هفته آینده نیز یک دوره آموزشی برای بخش خصوصی و ذینفعان فعال در بخش پوشاک و منسوجات برگزار شود.
قبله در ادامه توضیحات خود اشاره کرد : به دلیل اینکه سامانه شناسه کالا ذیل سامانه تجارت و در درگاه مشترک قرار گرفته؛ ساختارهای اخذ شناسه آن تغییر کرده؛ باید ذینفعان در جریان آن قرار بگیرند که بدانند از این به بعد با سامانه شناسه کالا چه طور کار کنند.
مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی صمت به خبرگزاری شاتا گفته است : براساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز فرایند اخذ شناسه کالا رایگان است و به طبع برگزاری این دوره ها و آموزش ها نیز رایگان خواهد بود.
قبله درباره اینکه ذینفعان چه طور می توانند از برگزاری این دوره ها اطلاع کسب کنند گفت: دفاتر تخصصی و دفاتر زیر مجموعه دفتر صنایع نساجی، پوشاک وزارت صمت مسئول اطلاع رسانی این دوره آموزشی به زیر مجموعه های خود و بخش خصوصی هستند.
قبله در پایان صحبت هایش گفت: این دوره آموزشی یک روزه است.

اخبار مشابه

رتبه: بد خوب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی سایت: مهریاسان